The support forum is temporarily read-only. For urgent requests, please email contact[at]psyberia.net

Transfer AlpinQuest pe un alt telefon, cu acelasi numar

All languages welcome!
Post Reply
Constantin Ceapchi
Posts: 1
Joined: Wed Sep 08, 2021 3:38 am

Transfer AlpinQuest pe un alt telefon, cu acelasi numar

Post by Constantin Ceapchi »

Sunt un utilizator al programului AlpinQuest de peste 4 ani.
L-am procurat online achitand taxa de utilizare si l-am instalat pe un telefon Xiaomi.
Recent, am achizitionat un alt telefon (samsung) si am incercat sa transfer programul AlpinQuest pe noul telefon.
Noul telefon are acelasi numar de apel pe care am instalat initial programul AlpinQuest, iar pe telefonul vechi am introdus un alt numar.
In momentul de fata programul AlpinQuest este instalat in ambele telefoane, dar functioneaza doar in variannta (Lite?) si nu pot inregistra
tracuri, repere de interes, etc.
Ce trebuie sa fac pentru utilizarea completa a AlpinQuest:
-Sa procur din nou acest program, cu plata taxei, sau
-Pot beneficia in continuare de utilizare a AlpinQuest printr-o setare adecvata si care ar fi acea.
Date de indentificare:
Ma numesc Ceapchi Constantin si am folosit AlpinQuest pe telefonul nr. 0722360370.
Multumesc anticipat pentru ajutor!
Psyberia-Support
Site Admin
Posts: 6406
Joined: Wed Apr 14, 2010 9:41 pm

Re: Transfer AlpinQuest pe un alt telefon, cu acelasi numar

Post by Psyberia-Support »

Bună și îmi pare rău pentru întârziere.
Achizițiile dvs. nu sunt legate de numărul dvs. de telefon, ci de contul dvs. Google care este introdus în aplicația Magazin Play.
Utilizați același cont Google și puteți instala versiunea plătită a aplicației fără a plăti din nou. Achiziția va apărea în istoricul achizițiilor în aplicația Magazin Play. Nu instalați versiunea Lite dacă rămâne o versiune gratuită.
Mai multe detalii despre întrebările noastre frecvente:
https://www.alpinequest.net/en/help/faq ... ying_again
Do you like AlpineQuest ? Leave a small comment on Google Play !
Post Reply